Заборона на вилов раків 2024: штраф за 1-го понад 3 тисячі грн

Заборона на вилов раків 2024

Кожного року в Україні діє заборона на ловлю раків. Такий крок необхідний, щоб зберегти та примножити популяцію раків. У матеріалі розповім, доки триватиме заборона на вилов раків 2024 та які штрафи передбачені за порушення.

Заборона на вилов раків 2024

Заборона діє з 1 грудня до 30 червня. У різних областях термін може відрізнятися, адже вносять коригування, зважаючи на погодні умови. Наразі по всій території країни крайня дата заборони – останній день червня.

Покарання за вилов раків

Існує кілька видів покарань за незаконну ловлю раків.

  • адміністративні штрафи;
  • кримінальна відповідальність.

Штрафи в нашій державі досить високі, але надзвичайного контролю за порушниками, на жаль, немає. За одного виловленого рака під час дії обмежень доведеться заплатити штраф у розмірі 3 тисяч 332 гривень.

Також порушника зобов’язують відшкодувати рибному господарству завдані збитки.

Кримінальна відповідальність настає в тому випадку, якщо порушник завдав істотної шкоди та виловив велику кількість раків. Два роки тому одна особа під час нересту виловила стільки раків, що отримала штраф у розмірі 3,8 млн гривень. Загалом за завдання великої шкоди передбачений штраф 51-85 тис. гривень або обмеження чи позбавлення волі на строк до 3-х років.

Чому діє заборона на вилов раків 2024

У вказаний період раки нерестяться. Триває дозрівання ікри та перший період линьки раків у річках.

Більше новин про риболовлю читайте в моїй групі у Телеграмі.

Спарювання цих тварин відбувається тоді, коли температура води хоча б кілька днів чи тижнів не опускається нижче десяти градусів тепла. Одна самка здатна виносити 200-400 осіб потомства.

Понад пів року самка виношує ікру. Молодь з’являється у водоймах орієнтовно в травні чи червні. Оптимальна температура води повинна досягти 21-23 градусів.

Линька раків

Також влітку відбувається линька раків. На цей час (середина серпня – кінець вересня) також встановлюють заборону на вилов раків. У кожній області терміни часто відрізняються.

Хто не знає, то линька це зміни хітинового покриття рака на нове. Рак скидає зовнішній панцир, освіжає очі, зуби, зябра та стравохід. Зі свого панцира водний мешканець вибирається абсолютно беззахисний, “голий”, м’який та безпорадний. Відповідно, рак стає легкою здобиччю не лише тварин та інших риб, але й людини.

Скільки раків дозволено ловити

Після закінчення заборони кожна людина за добу може виловити максимум 30 раків. Але не маленьких, а великого розміру. Мінімальний допустимий розмір рака – 10 сантиметрів. Вимірювання відбувається від середини ока, майте на увазі. Також не дозволяється ловити раків вночі за допомогою підсвічування.

Якщо б всі дотримувалися заборони та законів, то раків у наших озерах та річках було б надзвичайно багато. А так, популяція рачків, як і риб, з кожним роком лише зменшується через “голот”. Не будьте такими та шануйте природу.

Більше новин про риболовлю:

Опублікував(ла)Rostyslav
Hello! I'm Rostyslav K. - the author of the materials. I graduated from the Faculty of Journalism and have many years of experience working in top media outlets. After over 5 years in news journalism, I've gained a lot of knowledge, so I decided to create my own blog and share valuable information with you. I write on topics such as finance, earnings, and business ideas. I test various earning methods, review resources, and expose scams. And of course, I create materials about it. Check out my articles and stay updated on the latest news in the world of earning.
Попередній запис
Ловля щуки на кружки: рибалка і все про неї
Наступний запис
Календар рибака на травень 2024
Залишити відповідь
Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *