Рибалка на лина: коли і на що ловити

Рибалка на лина

Ловля лина в Україні

Лин – красива риба, яку не так і просто впіймати. Цей вид мешкає далеко не в кожній водоймі, тому його пошук досить складний та непередбачуваний. Тема нового матеріалу: рибалка на лина. Коли і на що ловити.

Рибалка на лина

Ця риба надзвичайно обережна та харчується лише в перевірених місцях. Для більшості рибалок лин є рідкісною здобиччю, адже старається всіляко уникати гачків, особливо у водоймах, де рибалить багато людей. Для успішної ловлі лина потрібно приготувати прикормку власноруч, підготувати снасть та уважно вибрати місце риболовлі.

Що потрібно знати про лина

Лин починає клювати особливо активно вже навесні, коли температура повітря прогрівається мінімум до +15 градусів. Взимку намагатись зловити лина не варто, адже риба впадає в сплячку та не реагує на жодну наживку. Мінімальна активність проявляється під час відлиги. Після зими лин прокидається лише тоді, коли на дні водойми починають рости водорості та інша зелень.

Згодом наступає період нересту. Він починається після того, як вода прогріється до +20 градусів. Така температура у водоймі повинна утримуватися хоча б 3-7 днів поспіль. Під час нересту і певний період після на активний кльов розраховувати не варто.

Хороше клювання розпочинається наприкінці літа. Тоді у лина жор після повернення з нерестовищ. Риба активно харчується, поповнюючи втрачені під час нересту калорії. Ще один факт – лин малорухлива риба, яка полюбляє тепло. Часто мешкає у придонних шарах води недалеко від берега. Любить мілководдя, очерет, зарослі водоростей, мулисте дно та рогоз. Частину часу проводить на глибинах, які перевищують 2 м. Веде осілий спосіб життя та упродовж життя не змінює місце проживання.

Якої ваги бувають лини

Дорослі особи можуть виростати до 3-4 кілограмів. Варто знати, що в цієї риби набір маси відбувається надзвичайно повільно. У молодості лин плаває зграями, а після досягнення середніх розмірів відокремлюється та живе поодинці. Перед зимою лини можуть збиратися в зграї та шукати разом місце для зимівлі на дні мулу.

Ловля лина в різні періоди року

Навесні та влітку лина краще ловити у ставках із зарослим дном і великою кількістю мулу, а також на річках. Риба перебуває біля місць, де воду прогріває сонце. Активно клює під час харчування – зранку та ввечері.
Восени лин клює лише орієнтовно до середини жовтня. Клювання припиняється після того, як вода охолоне. На початку листопада риба перестає харчуватися та опускається на дно. Взимку риболовля майже не ефективна. Виняток – відлига.

Усі найновіші матеріали в нашій телеграм-спільноті. Долучайтесь.

Чим харчується лин

Усією природною їжею, яку може знайти. До списку входять комахи, молюски, личинки, хробаки, коріння рослин та пагони. Часто лин видає своє місце знаходження. На поверхню виходять бульбашки з повітрям, оскільки риба розмиває мул з дна в пошуках їжі.

На що ловити лина

Чимало рибалок стверджують, що найкраще лин клює на земляного хробака. Краще копати їх поруч з водоймою. Якщо плануєте ловити на фідер, то у прикормку також варто додати хробаків.

Дещо меншою популярністю користуються такі насадки як мотиль, опариш, кукурудза, тісто чи хліб. Найефективніше ловити лина на поплавкову вудку або ж фідер. Як вже писав, риба дуже обережна, тому її легко налякати та звести нанівець усі свої старання.

Навесні використовуйте равликів, комах, п’явок, черв’яків. Влітку можна ловити на тісто, картоплю, п’явки, черви, горох. Восени риба опускається на глибину кілька метрів та в товщі води фактично не клює. Знову ж таки ловити пробуйте на опариші, штучні приманки з ароматизаторами, п’явки, черв’яки. Впіймати лина вдається найчастіше під час потепління або ж так званого “бабиного літа”. Взимку єдиний шанс зловити лина – під час відлиги. Може пощастити на мотиля.

На якій глибині ловити лина

Лин непередбачувана риба. Активніше харчується в невеликих ямах із заростями латаття чи очерету. В цих місцях підходять на наживку хробаки, опариш, мідії, мотиль, равлики. Не забувайте дотримуватися тиші та не підходьте близько до води, якщо вона прозора.

На великій глибині лин надає перевагу донній їжі. Зосередьтеся на червах та опариші.

Найкращий кльов відбувається у прохолодну погоду. Буде плюсом, якщо у день ловлі дме невеликий вітер. Обирайте місця з великою кількістю рослинності.

Корисні матеріали про риболовлю:

Опублікував(ла)Rostyslav
Hello! I'm Rostyslav K. - the author of the materials. I graduated from the Faculty of Journalism and have many years of experience working in top media outlets. After over 5 years in news journalism, I've gained a lot of knowledge, so I decided to create my own blog and share valuable information with you. I write on topics such as finance, earnings, and business ideas. I test various earning methods, review resources, and expose scams. And of course, I create materials about it. Check out my articles and stay updated on the latest news in the world of earning.
Попередній запис
На що клює великий лящ: поради для риболовлі
Наступний запис
Ловля сома: приманки, час активності, цікаві деталі
Залишити відповідь
Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *