Ловля сома: приманки, час активності, цікаві деталі

Ловля сома, сом, як ловити сома, трофейний сом

Риболовля на сома це дуже цікаве та не просте заняття. Часто на гачку може опинитися рибина, вага якої перевищує 10 кілограмів. А це вже справжня боротьба, яка ні з чим не зрівняється. Ловля сома з берега виходить не кожному, тому в матеріалі розбираємось, як правильно ловити цю рибу.

Дізнайтеся поради, які обов’язково стануть вам у нагоді на водоймі.

Ловля сома з берега

Риболови полюбляють “полювати” за сомом через те, що риба може досягати гігантських розмірів. Ну і на смак вона просто чудова. Для мене сом один з найсмачніших підводних мешканців.

Щоб впіймати сома необхідно знайти його вподобання та спосіб життя.

Чим харчується сом

Герой матеріалу їсть фактично все, що бачить на своєму шляху. Але перевагу віддає калорійній їжі, в якій багато білка та жирів. Одного разу я став очевидцем, як на озері сом схопив качку. Широка паща дозволяє йому вполювати навіть досить велику здобич.

Десятикілограмовий сом цілком спокійно може проковтнути рибину вагою 1-3 кілограми (орієнтовно). Апетит в нього ого-го. Сом прожерливий, але така його активність, на щастя, триває не впродовж всього сезону.

На мою думку, сом надзвичайний шкідник, адже поїдає все на своєму шляху та дуже швидко розмножується. Часто в невеликих озерах через сомів можуть зникнути раки, жаби, багато видів риб. Контролювати його популяцію потрібно.

Коли клює сом

Активний кльов сома розпочинається тоді, коли температура води суттєво прогрівається. Орієнтовно, це травень місяць.

Упродовж всього літа риба активна. Хороший кльов триває десь до кінця вересня або ж до того часу, поки температура води не почне різко знижуватися. Сом не любить холодних ночей і в такий час не харчується. Впіймати сома в жовтні чи листопаді справжнє везіння. Найактивніший трофейний сом не вдень, а вночі. Якщо хочете впіймати цю рибину, то доведеться вирушати на нічну риболовлю. Ну а невеликі екземпляри можуть клювати і упродовж усього дня.

Обираємо місце риболовлі та снасть – ловля сома

Сома варто шукати в місцях, поруч з якими є багато корчів, каменів, острівці з водною рослинністю, а також ями чи місця, де повертають річки. Часто клює поруч з місцем ловлі коропів, адже карповики використовують ароматні насадки для підгодовування, на які сом теж гарно реагує.

Усі найновіші матеріали в нашій телеграм-спільноті. Долучайтесь.

Щодо вудилища, що оптимальна довжина – 270-300 сантиметрів з тестом від 100 грамів. Котушка підходить безінерційна зі шпулею, яка вмістить хоча б 100-150 метрів волосіні товщиною 0,4-0,7 мм. Також пам’ятайте, що сом не любить шуму, тому під час риболовлі зайвих гучних звуків варто уникати.

На що ловити сома

Найпопулярніші наживки на сома:

  • віповзок
  • м’ясо раків;
  • м’ясо перловиці (річкова мідія);
  • пучок п’явок;
  • на печінку;
  • живець великого розміру (може бути навіть мертвий).

Дехто успішно ловить на жаб, тухле м’ясо чи навіть горобців. Але останній варіант максимально крінжовий і його не раджу використовувати.

На джигові приманки або воблери сом теж клює. Але натрапити на його активність буде досить непросто. Та і снасті потрібні дуже міцні, адже при клюванні екземпляра хоча б на кілька кілограмів вірогідний обрив.

Успішно ловити сома можна також на квок. Але таке заняття вимагає особливих навичок та відбувається з човна. Після скасування нерестової заборони. Крім човна необхідно мати хороший слух, щоб виявити, де перебуває сом. Теж слід знати місця розташування ям. В ідеалі мати ехолот. Справа не проста, але дуже цікава.

Корисні матеріали про риболовлю:

Опублікував(ла)Rostyslav
Hello! I'm Rostyslav K. - the author of the materials. I graduated from the Faculty of Journalism and have many years of experience working in top media outlets. After over 5 years in news journalism, I've gained a lot of knowledge, so I decided to create my own blog and share valuable information with you. I write on topics such as finance, earnings, and business ideas. I test various earning methods, review resources, and expose scams. And of course, I create materials about it. Check out my articles and stay updated on the latest news in the world of earning.
Попередній запис
Рибалка на лина: коли і на що ловити
Залишити відповідь
Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *