Ловля щуки на кружки: рибалка і все про неї

Ловля щуки на кружки

Риболовля на щуку завжди захоплюючий та цікавий процес. Але що робити, якщо вам набридло ловити на спінінг чи вудочку з живцем? На допомогу приходить ловля щуки на кружки.

Ловля щуки на кружки

Це альтернатива зимовій риболовлі на жерлиці. Але взимку ми можемо ходити по льоді. Весною, влітку та восени таких можливостей немає. Необхідно використовувати човен, адже по-іншому встановити кружки малореально.

Ці спеціальні снасті за принципом роботи схожі до жерлиць. Простий та ефективний спосіб ловлі хижака. Впорається навіть новачок. Єдине варто пам’ятати, що дозволена кількість кружків на одну особу не повинна перевищувати 5 штук. І в період нересту ловити на кружки та взагалі виходити на водойму на плавзасобі заборонено!

Конструкція кружка досить проста. Це оброблений щільний диск, на ребрі якого є мотовило для фіксації та намотування жилки. Посередині – отвір для фіксації прапорця.

Низ кружка пофарбований у білий колір, а верх – в червоний. Це зроблено для того, щоб риболов здалеку міг бачити, що сталося клювання. Диск перевертається й видно білий колір.

Види кружків на щуку

  • стаціонарний;
  • дрейфуючий.

Ловля щуки на кружки

Стаціонарний тримає кружок із живцем в одному місці. Грузило опускається на дно водойми та не дозволяє снасті переміщуватися водоймою. Більше підходить для осінньої риболовлі, адже тоді щука активно запасається жиром та постійно переміщується водоймою.

Дрейфуючий тип вільно плаває водоймою. Не варто використовувати на течії. Найчастіше таку оснастку використовують для полювання на хижака влітку.

Оснастка кружка

Знадобиться 15-30 метрів жилки діаметром 0,3-0,35 мм. Також потрібний грузик (20-50 грамів у залежності від того, є течія чи немає).

Більше новин про риболовлю читайте в моїй групі у Телеграмі.

Не забуваємо про металевий або флюрокарбоновий повідець. Та гумові стопірки для фіксації грузила. Для насаджування наживки підійдуть трійники або двійники.

Який живець використовувати для ловлі щуки

Найкраще підходить та дрібна рибка, якої найбільше у водоймі. Зазвичай, найкраще зубаста клює на карасиків, краснопірок, плотвичок або ж піскарів.

Якщо ловите на двійник, то повідець просувається через жабра та рот риби. Тоді встановлюється гачок. Такий метод менш травматичний для живця, ніж проколювання трійником через спину.

Ловля щуки на кружки: де ловити хижака

Для риболовлі з човна підходять місця з перепадом глибин, берегова бровка, місця з укриттями вздовж береги чи попри комиш.

На перепадах глибин краще рибалити восени. Більшість рибаків перевстановлює кружки на інше місце через кожні 2-3 години, якщо клювання немає.

Виважувати щуку потрібно повільно, обережно та без поспіху. А різкі рухи можуть поранити рибу. Якщо клюнула невелика щука, то її варто випустити. Та й загалом, не набирайте багато риби, адже це процес єднання з природою, а не набивання холодильника.

Більше новин про риболовлю:

Опублікував(ла)Rostyslav
Hello! I'm Rostyslav K. - the author of the materials. I graduated from the Faculty of Journalism and have many years of experience working in top media outlets. After over 5 years in news journalism, I've gained a lot of knowledge, so I decided to create my own blog and share valuable information with you. I write on topics such as finance, earnings, and business ideas. I test various earning methods, review resources, and expose scams. And of course, I create materials about it. Check out my articles and stay updated on the latest news in the world of earning.
Попередній запис
Ловля щуки весною: як впіймати зубасту
Наступний запис
Заборона на вилов раків 2024: штраф за 1-го понад 3 тисячі грн
Залишити відповідь
Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *