Ловля окуня по першому льоду

Ловля окуня по першому льоду

Зимова рибалка на окуня

У грудні водойми вкриваються льодом. Рибалки отримують чудову витягнути зимові вудочки та вирушити на рибне полювання по “твердій” воді. Тема матеріалу: ловля окуня по першому льоду.

Ловля окуня по першому льоду

Після того, як лід стане міцним, можна сміливо виходити на водойму. Спочатку замерзають мілководні ділянки, тому першу зимову риболовлю варто розпочинати саме там.

Перші дні льодоставу найкращі для того, щоб наловити чимало риби. Розглянемо поведінку окуня в цей період та особливості полювання на смугастого.

Де шукати окуня по першому льоду

Окунь активно пересувається по водоймі в пошуках їжі. Якщо немає клювань, то на одному місці надовго затримуватися не варто. Шукайте рибу. Якщо температура трохи опустилася нижче нуля, то окунь перебуватиме недалеко від берега. Якщо ж мороз посилюється, то дрібна риба переміщується на глибину. Відповідно, окунь вирушає за нею. Оптимальні глибини для пошуку не повинні перевищувати 3 метри.

Якщо ж у водоймі багато хижака, то окунь може перебувати на мілині й під час морозів. Саме тому найкраще рішення – постійно змінювати глибину лову та визначати, де клює найкраще.

Окунь полює зграями. Тому якщо вдалося зловити одного, швидко опускайте наживку знову в лунку, адже є високі шанси одразу ж впіймати ще.

На що клює окунь взимку

Упродовж всієї зими окунь відмінно клює на блешні та балансири. На них можна впіймати великий екземпляр. Також ловлять на мормишку, насаджуючи мотиля. Оскільки снасть тендітна, то великого окуня зловити буде проблематично.

Під час ловлі на першому льоді віддавайте перевагу моделям балансиру або блешні, розмір якої не перевищує 3-4 сантиметра. Для окуня привабливі приманки сріблястого, червоного та жовтого забарвлення.

Хороших результатів можна досягнути витягнутими за формою блешнями, які мають одинарний гачок. На них найкраще ловити на маленькій глибині або ж там, де є рослинність чи корчі. Варто мати з собою різні приманки, щоб експериментувати на водоймі.

Непогано показують себе також балансири у вигляді окуня, адже цей хижак живиться не лише мирною рибою, але й своїми родичами.

Ловля окуня на блешню по першому льоду

Риболовля на окуня в будь-яку пору року це постійні пошуки. Перший лід не виняток. Необхідно часто просвердлювати нові лунки та переміщатися в пошуку смугастого. Окунь полює та ганяється за дрібною рибкою. Фахівці рекомендують робити лунки та відстані 5-10 метрів одна від одної.

При ловлі на блешню необхідно опустити її на дно. Після цього піднімайте її на 5-10 сантиметрів, роблячи кілька ривків. Між помахами вудкою робіть маленькі паузи на кілька секунд. Якщо клювання немає, то підніміть блешню на 40-60 сантиметрів та зробіть ще кілька помахів. Рухи повинні бути не різкими.

Усі найновіші матеріали в нашій телеграм-спільноті. Долучайтесь.

Ще одна техніка ловлі: поступово опускайте блешню на дно та робіть легкі помахи вудкою. Якщо жодна з тактик не принесла результату, то можна робити більші інтервали між помахами (10-15 секунд). Часто неактивний та обережний окунь клює саме при довгих паузах.

Ловля окуня на балансир

Якщо рибалите на балансир, то ефективніше пробурити одразу кілька лунок по діагоналі. Починаючи від берега і в напрямку глибини.

Оптимальна довжина вудилища при ловлі на балансир – 50 сантиметрів. Повідок не бажано ставити, краще обмежитися якісною монофільною волосінню. Металеві та інші повідці знижують гру балансира й зменшують шанси на успіх.

Для балансира на вудилищі необхідний жорсткий кивок. Він пом’якшує ривки риби та дозволяє здійснити кращу проводку приманки. Балансиром виконуйте різні рухи, намагаючись імітувати живу рибу. Жилка повинна бути постійно натягнута. Паузи краще робити мінімальні, щоб приманка не зупинялася повністю. Ось така вона, ловля окуня по першому льоду. Використовуйте ці поради та успіху на риболовлі!

Корисні матеріали про риболовлю:

Опублікував(ла)Rostyslav
Hello! I'm Rostyslav K. - the author of the materials. I graduated from the Faculty of Journalism and have many years of experience working in top media outlets. After over 5 years in news journalism, I've gained a lot of knowledge, so I decided to create my own blog and share valuable information with you. I write on topics such as finance, earnings, and business ideas. I test various earning methods, review resources, and expose scams. And of course, I create materials about it. Check out my articles and stay updated on the latest news in the world of earning.
Попередній запис
Зимова рибалка в Україні: яка риба клює в грудні
Наступний запис
Ловля щуки на жерлиці взимку
Залишити відповідь
Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *