Світ тапалок (чат-ботів) розвивається стрімкими темпами. З’являються сотні ботів, які пропонують легкий заробіток. І лише одиниці з них дійсно виплатять дроп. Розбираємося, в яких випадках є комісія під час аірдропу, яким проектам можна довіряти та коли не варто її сплачувати.
Комісія під час аірдропу
Для тих хто не в курсі – в кожному боті потрібно прив’язувати свій Телеграм-гаманець (Wallet) або будь-який інший з переліку. Я рекомендую все ж використовувати гаманець від ТГ. Так набагато простіше та зручніше.
Але у всіх підряд проектах гаманець не прив’язуйте. Це може бути скам і з вас просто стягнуть гроші. Необхідно аналізувати проект, кількість підписників, відгуки в мережі, популярність бренду. Та найголовніше – дізнатися інфу про засновників.
У своєму Телеграм-каналі (нас 3000) я публікую надійні, на мою думку, боти. А також відповіді до них, дані про лістинг, інструкцію щодо виведення монет. Приєднуйтесь та подбайте про свою безпеку в Телеграмі.
Коли проект доходить до роздачі або вже під час самого лістингу користувачам необхідно сплатити комісію за переказ коштів. Спробую пояснити на хлопський розум, коли це варто робити і коли категорично не рекомендую.
Яка комісія за вивід токенів
Було вже кілька проектів, які успішно виплатити користувачам зароблені монети. Топом особисто для мене був Notcoin. Це першовідкривач нової ери ботів.
Там комісію знімали в монетах проекту. Було надзвичайно зручно. Сплатив 100 $NOT (орієнтовно долар) та вивів токени на гаманець. Мій основний криптогаманець це ByBit. Зберігаю та торгую криптою саме з нього.
Наступний проект, який виплатив кошти, це Avacoin. Якщо що, то буде і другий дроп, тому можна залітати. Про Авакоін була розгорнута стаття, додам її наприкінці цього матеріалу. Заплатив комісії на 0,44 TON. Це 120-125 гривень по тодішньому курсу.
DOGS– вже зараз здійснив підтверджуючий платіж на 0,1 TON (0,66 $). Без нього дроп не отримати, тому хто цього не зробив, то варто оплатити. Чи буде додаткова комісія під час виводу ще невідомо. Але проект однозначно виплатить зароблене і вже дуже скоро.
X Empire. Також оплатив платіж для дропу в розмірі 0,1 TON. Вірю в ці два проекти, тому жодних сумнівів нема. Качаємо акаунт та чекаємо на виплати.
Отож, до вказаних вище проектів була і є 100 % довіра особисто в мене. Тому з невеликою оплатою навіть не вагався. Але це одиничні випадки і в більшості інших ботів необхідна ретельна перевірка.
Коли комісія під час аірдропу (чи перед) ризикована
У сумнівних проектах залишати свої гроші не потрібно. Такими виявилися застосунки Onchain, PixelVerse (Pixel Tap). Перший бот я навіть не рекомендував у своїй групі, адже мені одразу він виявився “мутним”. І не прогадав. Комісія за вивід була більшою, ніж заробіток.
Щодо Pixel Tap, то для мене це найбільший скам року. Одразу киданули з монетами всіх користувачів, а згодом нібито нарахували супер-мега рідкісні NFT, які можна буде дорого продати. Але вже давно NFT не популярні. І вірити їм було дуже смішно. До речі, комісія за аірдроп цих карток складала 0,5 TON (3,33 $). Не ведіться на це.
Таких проектів, які кинуть людей, буде ще дуже багато. Тому не поспішайте оплачувати комісію наперед. Лише після того, як розпочнеться дроп. І то краще почекати, я перевіряю і пишу вдалося все чи ні. Може збережу чиїсь кошти.
Чи бувають безкоштовні роздачі (без комісії)
На безоплатне виведення зароблених коштів сподіватися не варто. Проекти намагаються максимально покрити власні витрати, тому невелика комісія за переказ крипти на ваш гаманець це нормальна справа.Але знову ж таки – уважно фільтруйте проекти.
Космічних вкладень точно не буде. Бачу по топових проектах, що обов’язковий платіж для дропів не перевищує 0,1 TON. Тому варто одразу придбати кілька TON та мати на витрати. Бо поповнювати гаманець щоразу не вигідно через додаткові комісії.
Читайте більше новин про криптовалюту та чат-боти: