Коли закінчується нерест 2024: штрафи та обмеження

Коли закінчується нерест 2024

Кожного року в весняно-літній період у нашій державі триває нерест риби й запроваджуються певні обмеження. Читайте в матеріалі, коли закінчується нерест 2024 та про які обмеження потрібно знати.

Коли закінчується нерест 2024

Нерестова заборона почала діяти з 1-го квітня. У цей час дозволено рибалити за межами нерестовищ та лише з берега.
Також по водоймах заборонено пересуватися на моторних суднах та човнах. Виняток – водний транспорт, який належить органам рибохорони.

Правила любительського і спортивного рибальства на період нересту

  • рибалці дозволено ловити максимум на два гачки або спінінг з однією штучною приманкою;
  • рибалити можна лише на дозволених ділянках;
  • підводне полювання та промислове рибальство під час нересту також під забороною;
  • на добу 1 людина може виловити максимум 3 кілограми риби.

Терміни дії нересту в Україні

Нерестові заборони призначені для того, щоб зберегти запаси риби. Водні мешканці мігрують до місць нересту та відкладають там ікру. Часто риба стає жертвою горе-рибалок, які хочуть наловити якомога більше.

Заборона триває мінімум до 20 травня. У деяких областях обмеження діють до перших чисел червня. Щодо вилову раків, то він заборонений до 30 червня.

Точні терміни залежать від регіону та видів риб, які нерестяться. Вони можуть змінюватися.

Терміни дії нерестових заборон можна переглянути на сайті Державного рибного агентства.

Штрафи за порушення нересту: коли закінчується нерест 2024

Рибпатруль посилено контролює вилов риби під час нересту. За недотримання або нехтування встановленими правилами передбачені штрафи.

Штраф за порушення складає 34-170 гривень. Грубе порушення (електрострум, вогнепальна зброя, заборонені й вибухові речовини) карається штрафом у розмірі 340-680 грн.

Посадовців за грубе порушення загрожує штраф у розмірі до 11,5 тис. гривень.

Крім штрафу порушник зобов’язаний сплатити таксу за завдану шкоду біоресурсам України. Тому порушникам не варто радіти, що штрафи мізерні. Такса все компенсує й сума виходить ого-го.

До прикладу, якщо порушника впіймали й в нього 5 щук, то за кожну рибину горе-риболов заплатить по 3468 гривень. Множимо на 5 і отримуємо велику суму.

Штрафи за незаконний вилов 1 екземпляру риби стартують від 1581 до 7225 гривень. Тому не нехтуйте встановленими правилами та рибальте виключно з дотриманням законів та обмежень.

Більше новин про риболовлю:

Опублікував(ла)Rostyslav
Hello! I'm Rostyslav K. - the author of the materials. I graduated from the Faculty of Journalism and have many years of experience working in top media outlets. After over 5 years in news journalism, I've gained a lot of knowledge, so I decided to create my own blog and share valuable information with you. I write on topics such as finance, earnings, and business ideas. I test various earning methods, review resources, and expose scams. And of course, I create materials about it. Check out my articles and stay updated on the latest news in the world of earning.
Попередній запис
Як ловити плотву весною: дієві поради
Наступний запис
Ловля щуки весною: як впіймати зубасту
Залишити відповідь
Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *