Як відрізнити білий гриб від жовчного (помилкового білого)

Як відрізнити білий гриб від жовчного

Жовчний гриб і білий гриб: відмінності

Сезон збору грибів у самому розпалі. Чимало грибників-початківців (та і досвідчених) вирушають до лісу, щоб збирати білі гриби. Біляки досить часто можна сплутати з жовчним грибом. Тема матеріалу – як відрізнити білий гриб від жовчного (гірчака).

Як відрізнити білий гриб від жовчного

Хтось може подумати, що у цьому немає нічого складного. Однак не все так просто. Часто навіть грибники з досвідом можуть припуститися помилки та під час масового збору грибів випадково покласти у кошик гірчака.

Інформація про гриб гірчак

Гірчак або друга назва жовчний гриб. У “народі” його називають помилковим білим грибом. Із назви стає зрозуміло, що цьому виду притаманна гіркота.

Найбільше гірчаки поширені у Лісостепу та на Поліссі. Зустрічаються упродовж червня-жовтня у хвойних лісах. Якщо хтось мешкає біля Львова, то тут жовчних грибів теж багато. Особисто зустрічав немало представників цього виду грибів.

Як відрізнити білий і жовчний гриб

Насамперед, нижня частина шапки жовчного гриба світло-рожевого забарвлення. М’якоть гриба волокниста, а на ніжці є сітчастий жовтий візерунок.

Найпростіший спосіб перевірити гриб, якщо у вас виникли сумніви, це розрізати його навпіл або ж розламати. Якщо це не білий гриб, а гірчак, то місце розрізу швидко потемніє. Білякам такий процес не притаманний. Також жовчний гриб можна лизнути на розломі. Гірчак має гіркий та неприємний смак.

Більше новин про риболовлю в нашій телеграм-спільноті

гриб гірчак, помилковий білий гриб
Гриб гірчак.

Цікаві факти про гриб гірчак

Цей гриб надзвичайно рідко буває червивий, адже містить в собі гіркоту та токсини. Вони відлякують комах, тварин та червів.

Гірчак починає плодоносити влітку та росте аж до перших заморозків. Термічна обробка не прибирає його різки смак. Не допоможе навіть кілька відварювань, адже під час приготування гіркота ще більше посилюється. Якщо помилково законсервувати жовчний гриб з біляками, то за рахунок оцту та спецій гіркота може частково зникнути. Вживати такі гриби в їжу заборонено.

Гриб неїстівний, але і не отруйний. Є інформація про те, що при споживанні у великих кількостях “б’є” по печінці. Але додам, що їсти цей гриб фактично нереально. Ймовірність того, що хтось подужає з’їсти велику кількість гірчака, фактично нульова.

От ми і дізналися, як відрізнити білий гриб від жовчного. Сподіваюся, що ця інформація стане вам у нагоді. Успішних грибних полювань!

Корисні матеріали про гриби:

Опублікував(ла)Rostyslav
Hello! I'm Rostyslav K. - the author of the materials. I graduated from the Faculty of Journalism and have many years of experience working in top media outlets. After over 5 years in news journalism, I've gained a lot of knowledge, so I decided to create my own blog and share valuable information with you. I write on topics such as finance, earnings, and business ideas. I test various earning methods, review resources, and expose scams. And of course, I create materials about it. Check out my articles and stay updated on the latest news in the world of earning.
Попередній запис
Де ростуть білі гриби (особисте спостереження)
Наступний запис
Як зберігати сушені гриби: практичні поради
Залишити відповідь
Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *