Як ловити плотву весною: дієві поради

Як ловити плотву весною

Весняна риболовля продовжує набирати обертів. Температура повітря та води стає все вищою, відповідно, підводні мешканці проявляють більшу активність. Розглянемо, як ловити плотву весною.

Як ловити плотву весною

Нагадаю, що зараз в Україні триває період нересту. Триватиме він до кінця травня-червня в залежності від області та місця лову. Дотримуйтесь правил любительської риболовлі та використовуйте дозволену кількість гачків на одну особу.

Навесні ловля плотви (плітки) результативне та цікаве заняття.

Поки вода достатньо не прогрілась, плітка шукає теплі ділянки водойм. Для риболовлі краще обирати місця з малою або відсутньою течією. На таких місцях температура води вища, ніж на глибині або там, де є течія. Підходять береги озер, річкові заплави, стариці, затоки.

На що клює плотва навесні

Оптимальних приманок для ловлі плотви не так багато, але вони в цей період дієві. Використовуйте кукурудзу, мотиля, черв’яків та опариша. Або ж штучні насадки. Часто риба клює на бутерброд з опариша та черв’яка. Експериментуйте з насадками, адже вподобання риби часто змінюються. Про прикормку теж не варто забувати, адже навесні вона суттєво збільшує шанси на успіх й здатна привабити навіть неактивну рибу.

Щодо активності плотви, то найбільше шансів впіймати цю рибу вранці або ввечері. В обід, зазвичай, кльов досить млявий та не частий.

Більше новин про риболовлю читайте в Телеграмі.

Якщо клювання на мілині немає, то варто спробувати збільшити глибину й шукати рибу там. Часто змінюйте місце та довго не засиджуйтеся на одному й тому ж, адже плотва теж мандрує водоймою в пошуку їжі.

Випробовуйте різні стратегії ловлі та наживки. Якщо часто експериментувати, то рано чи пізно точно попадете на шалений кльов й натягаєте багато рибки.

Оснастка на плотву

Ловіть рибу на поплавчанку або ж фідер. Обирайте міцну та тонку волосінь. Необхідно, щоб вона була надійна та водночас фактично невидима для риби.

Основна жилка не повинна перевищувати діаметр 0,14-0,16 міліметрів. А товщина повідка – 0,1-0,12 мм. Щодо поплавка на вудочку, то його вага з тягарцем повинна складати максимом 5 грамів. І котушку обирайте легку. Оптимальний розмір шпулі 500-1500.

Ось такі поради, як ловити плотву весною. Всім гарних уловів.

Більше новин про риболовлю:

Опублікував(ла)Rostyslav
Hello! I'm Rostyslav K. - the author of the materials. I graduated from the Faculty of Journalism and have many years of experience working in top media outlets. After over 5 years in news journalism, I've gained a lot of knowledge, so I decided to create my own blog and share valuable information with you. I write on topics such as finance, earnings, and business ideas. I test various earning methods, review resources, and expose scams. And of course, I create materials about it. Check out my articles and stay updated on the latest news in the world of earning.
Попередній запис
Як засолити ікру щуки: простий спосіб
Наступний запис
Коли закінчується нерест 2024: штрафи та обмеження
Залишити відповідь
Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов'язкові поля позначені *